Akademik hedef

Özel Vip Beşyol Fen Bilimleri olarak 22 yılı aşkın tecrübemiz ile hedeflerimiz doğrultusunda ilerlemeye devam etmekteyiz. Öğrencilerimiz ile en güncel eğitim modellerini esas alarak ilerlemekteyiz. Hedeflerimize ulaşmak için çıkmış olduğumuz bu yolda öğrencilere kaliteli eğitim vaadediyoruz. Öğrenciler ile her yıl birebir görüşmeler ile eksikliklerini tamamlamaya çalışıyoruz. Fen Bilimleri ailesi olarak , hem ortalama başarısı , hem de LGS, YKS, YDS sınavlarında üst düzey başarıyı hedefliyoruz.

Soru Cözümü

Grup derslerimizdeki öğretim yoğunluğu, ara sınıflar ve sınava hazırlık grubundaki öğrenci ihtiyaçları göz önünde bulundurularak farklılık gösterir. Sınav gruplarında üç adet VIP grup seçenekleriyle her öğrencinin uygun olduğu yoğunluk içerisinde eğitim görmesi sağlanır. Velilerimize kayıt olunan gruptaki öğrenci sayısı, verilecek olan öğretim desteği ve yayın miktarı net bir şekilde belirlenir. Bu noktada öğrencimizin alacağı destek, kurumumuz tarafından taahhüt edilir.

Psikolog Desteği

Her yıl olduğu gibi , yılın en başında tüm öğrencilerimiz ile birebir görüşmeler yaparak , öğrencilerin çokça sıkıntı yaşamış olduğu konuları onlardan dinleyip, onların ihtiyaçlarına yönelik hareket etmekteyiz. Tüm bu süreci okul , aile ve kurum öğretmenleri bilgisi dahilinde gerçekleştiriyoruz. Bu görüşmeleri kurumumuzun uzman psikoloğu eşliğinde gerçekleştirmekteyiz. Çalıştığımız alanlar şu şekilde sıralanabilir;
Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, öğrenme güçlüğü, davranım bozukluğu, uyum problemleri, çocuk ve ergen psikolojisi.
Aynı zamanda aile odaklı çözümler de ele alınarak aile terapileri de sürece dahil edilebilmektedir.

Kurs Programları

Dönem içerisinde ve dönem sonrasında , ayrıca yaz döneminde, branş öğretmenlerinin ekstra açmış olduğu kurslar ile bireysel gelişim ayrıca desteklenmektedir. Kurslarımız arasında ; Okuma geliştirme programı , Bilim atölyesi , hızlandırılmış matematik kampı, nefes ve farkındalık atölyesi, fen bilimleri kursu bulunmaktadır.